Žena - kvet, o ktorý sa treba starať, inak...

Autor: Jozef Slivka | 4.1.2011 o 16:29 | (upravené 4.1.2011 o 16:54) Karma článku: 12,46 | Prečítané:  356x

"Nie je dobre byť človeku samému. A tak z rebra, ktoré vybral Adamovi, utvoril Pán, Boh, ženu a priviedol ju k Adamovi"... Takýmto spôsobom je opísané stvorenie ženy v knihe kníh. Žena, ktorá tvorí súlad s mužom, žena, bez ktorej ako rodičky by nebol možný život.

"Nie je dobre byť človeku samému. A tak z rebra, ktoré vybral Adamovi, utvoril Pán, Boh, ženu a priviedol ju k Adamovi"... Takýmto spôsobom je opísané stvorenie ženy v knihe kníh.

Žena, ktorá tvorí súlad s mužom, žena, bez ktorej ako rodičky by nebol možný život.

Nemusím byť ortodoxným kresťanom, aby som Vás, ženy, mohol uznávať, no napriek tomu sa hĺbka tohto citu u mňa zvyšuje práve vďaka poézii s religionistickým podtónom. Prejavy lásky Vinicia v Sienkiewiczovom diele "Quo vadis" ku milovanej Lýgii, ktorú neraz nazýva "carissima mea", a ktorého osobnosť prechádza ráznym prerodom práve vďaka láske k nej, majú u mňa, okrem pohladenia na duši, taktiež význam uvedomenia si, ako ťažko by nám bolo bez Vás, či už Vás milujeme alebo "len" máme radi.

Špecifikum ženskej jedinečnosti, je pre nás, mužov často neopísateľné. Matku, sestru alebo dcéru vnímame inak ako priateľku či kamarátku v okolí. K jedným sa city vyjadrujú ľahšie, náš jazyk ich vystrelí ako iskry z plameňa, k druhým slová vážime. Hádam nikto z nás však nepopiera jedinečnosť týchto stvorení. Každá je iná, svojim významom výnimočná. Môžeme však smelo povedať, že už len dar, ktorý v sebe nesie každá z nich v posolstve rodičky ich predurčuje k tomu, aby sme si ich vážili a patrične ctili.

Dôvodom, ktorý ma prinútil sa nad tým všetkým hlbšie zamyslieť, ba dokonca venovať čas tomuto blogu, sú videá, ku ktorým som sa prostredníctvom sociálnej siete dostal a ktorých odkazy "zdieľam" na záver.  Ťažko sa mi hľadá vhodný výraz na to, čo som mal možnosť zhliadnuť. Žena, ktorá sa odmietne oddať samopašným chúťkam svojho strýka je znetvorená, alebo ešte väčší hyenizmus, neochota vydať sa za muža, ktorý im je "súdený" už od raného veku života = popálenie kyselinou. Aké hrozné následky to so sebou nesie, si môžete pozrieť v spomenutých videách.

Tí viac znalí prišli ihneď na to, že ide o jeden z prvkov (možno prikázanie by bolo adresnejšie, no pre našinca spojitosť slova "prikázanie" je v tejto súsivlosti nepredstaviteľné) islamskej viery. Pre ľudí vyznávajúcich islam, je toto náboženstvo nielen náboženstvom samotným, ale aj spôsobom života. Áno, aj kresťan je vedený k tomu, aby uznával pravé životné hodnoty, aby dodržiaval desať hlavných prikázaní. Mohli by sme tu polemizovať o tom, nakoľko je naša viera rigídna, kedže drvivá väčšina z nás nevedie úplne čnostný život, vyspovedáme sa a sme očistený od hriechu. V každom prípade dôsledky za naše previnenie sa nie sú také fatálne.

Toto náboženstvo dnes vyznáva vyše miliarda ľudí, takmer pätina poulácie. Vďaka výdobytkom dnešnej doby, najmä internetu, je naš obraz o svete viac krištáľový, a tak som bol aj ja doslova prinútený z princípu sa dozvedieť niečo viac o tomto náboženstve, zhliadnuť viac videí, vypočuť si životné príbehy tých žien, ktoré mali v živote menej šťastia, pre svoje vágne vierovyznanie. Aj na tomto mieste sa dá polemizovať, že sú mnohé z nich stotožnené so svojim postavením v ich spoločnosti, no koľké z nich mali niekedy možnosť spoznať princípy iných kultúr, v ktorej nevládne nepriama forma patriarchátu, vymaniť sa z prostredia, v ktorom je žena len niečo viac ako prostriedok k zachovaniu rodu.

Kvety našej spoločnosti si treba vážiť, starať sa o nich, v opačnom prípade ich krása vädne. V hraničnom prípade zvädne úplne...

Na záver sľúbené odkazy na videá, ktoré stojí za to vidieť. Snáď Vám, najmä mužom, pomôžu viac otvoriť často zatvorené oči pred týmto problémom. Rovnako ako mne.

 

http://www.zvraceny.cz/video/33378-kdyz-muslim-miluje-zenu/ !!!

http://www.youtube.com/watch?v=yWR2f03eZJg&

http://www.youtube.com/watch?v=iq9m_aXwgu0&

http://www.mojevideo.sk/video/a8d4/islam_v_europe.html  Toto video je platné pre ďalší závažný problém, ktorý sa nás týka, a tým je expanzia islamu do Európy

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Najdrahšiu kampaň mal Kusý, čísla za plagáty však nesedia

Most-Híd minul podľa oficiálnej správy na kampaň v župných voľbách najviac, no do nákladov zarátal aj sumy na vlastnú propagáciu.

KOMENTÁRE

Stačilo by, keby sa nekradlo. Základy politického hochštaplerstva

Politici neprestanú nepoctivo zavádzať.


Už ste čítali?